خط بسته بندی کاغذ A4

جهت تولید ، برش و بسته بندی کاغذ A4 مورد استفاده قرار می گیرد

• معرفی عملکرد ماشین(تعریف وظیفه) :

این خط که با نام ماشین آلات برش کاغذ در بازار معرفی شده است متشکل از سه قسمت عمده رول باز کن –برش- و بسته بندی می باشد. که در طول خط و در امتداد یکدیگر نصب شده تا بتواند وظایف خود را به صورت متوالی انجام دهند.

این ماشین می تواند رول های کاغذ تغذیه شده را باز کرده – برش های طولی و عرضی لازم در اندازه های مشخص را برش داده - برگه های برش خورده را جمع آوری و بسته بندی نماید. سرعت این ماشین که در جدول مشخصات فنی توضیح داده شده است متغیر بوده و می توان به نسبت تولید مد نظر در ساعت تغییر داد.

اجزاء ماشین

1• رول باز کن

این رول گیر ها که وظیفه انها گرفتن رول کاغذ و بلند کردن رول از زمین و کنترل مقدار باز شوندگی را بر عهده دارند که با توجه به وزن بالای رول کاغذ ها این رول گیرها بسیار مقاوم و با ساختار قدرتی طراحی گردیده اند.برای این واحد موتور گیر بکس مناسب جهت بالا بردن رول کاغذ موتور گیر بکس مناسب جهت گرفتن رول ها – سنسورها و میکرو سویچ ها – بلبرینگ –یاتاقان ها – و مجموعه دیسک و ترمز- پرپوزیشن ولوها – جک های و شیرهای پنوماتیک – استپ موتورها – درایوها – لوازم برقی قدرت اشنایدر – پی ال سی – پاور – سویچ های امرجنسی – استارت و استپ ها – مانیتور استفاده شده همگی از جنس مرغوب و برندهای درجه یک بازار پیش بینی گردیده است که اطلاعات کاملتر در جدول مشخصات فنی این کاتالوگ آمده است.                                     

2• واحد کشنده

این مجموعه که از اسمش پیداست مسئولیت باز کردن رول های گرفته شده توسط رول گیر ها را دارد. این واحد از دو غلطک با متریالهای مناسب با فشار متناسب جهت باز کردن رول های کاغذدر روی هم قرار گرفته اند . این واحد علاوه بر انجام عمل کشش برای باز کردن رول های تغذیه شده به واحد رول گیر ، چروک های احتمالی کاغذ های باز شده را گرفته و با تنظیم سرعت تولید سرعت این واحد به متناسب سایر قسمت ها کم یا زیاد می شود. در ضمن این مجموعه قابلیت فاصله گیری غلطک های کشنده به صورت پنوماتیک از یکدیگر جهت تغذیه کاغذ در ماشین شیت کن (اصطلاحا» نخ کردن) را دارد. که قطعات استفاده شده در این مجموعه مثل یاتاقان ها بلبرینگ ها جک و شیر های پنوماتیک و... همگی از متریال های درجه یک بازار که در جدول مشخصات این کاتالوگ آورده شده است استفاده گردیده اند

3• برش طولی

کاغذ باز شده از رول ها توسط واحد کشنده این واحد وظیفه برش طولی کاغذ را دارد – این قسمت از مجموعه تیغه های روتاری با آلیاژ بسیار مرغوب با عمر کاری طولانی و با قابلیت تیز شوندگی می باشند.که در کنار هم به شکل بسیار دقیق جهت انجام برشی صاف و بدون پرز قرار داده شده اند. قطعات مورد استفاده در این مجموعه از قبیل تیغه ها بلبرینگ ها یاتاقان ها جک ها ساید چنل مجموعه کلکتور گرد گیر و دیگر قطعات ریز استفاده شده در این مجموعه که مشخصات فنی آنها در جدول مشخصات آمده همگی از برند خوب بازار تهیه میگردند. 

4• برش عرضی

این قسمت با توجه وظیفه ای که دارد بعد از واحد برش طولی جایگاه بعدی را به خود اختصاص داده و در واقع وظیفه برش عرض کاغذ باز شده از رول کاغذ را بر عهده دارد .عمل برش در این واحد که بیانگر نقطه ضعف یا قوت یک ماشین شیت کن را می تواند مشخص نماید بنابراین حساسیت این واحد از اهمیت زیادی بر خوردار است و همانطور که می دانید خط برش کاملا صاف و بدون پرز از دغدغه های تولید کنندگان این حوزه از فعالان صنعتی می باشد که در ماشین آلات این شرکت سعی بر آن گردیده که به این دغدغه مشتریان گرامی پاسخ داده شود از این رو شرکت سپنتا با استفاده ار علم روز و تحقیقات بدست آورده در این زمینه را بر روی ماشین آلات خود پیاده کرده تا برش های کاملا صاف و بدون پرز را تحویل مشتریان عزیز نماید بطوری که دقت این برش ها بقدری بالا می باشد که از آن در بازار بعنوان برش لیزیری یاد می شود. که تمامی قطعات مورد استفاده که در جدول مشخصات نیز آورده شده است همگی از برند های درجه یک بازار تهیه گردیده اند.

5• واحد جمع آوری روباتیک

بعد از انجام برش های طولی و عرضی  در امتداد مسیر انتقال برگه های برش خورده روی هم سوار شده و در پایان کار در داخل کتیبه های مشخص قرار می گیرند که سیستم نظم دهنده در ماشین ، برگه ها را دقیقا روی یکدیگر جمع بندی کرده و به محض رسیدن به تعداد مورد نظر(مشخص شده در مانیتور) ربات ها جهت بیرون اوردن برگه های بلوک شده از داخل کتیبه ها اقدام میکنند. این ربات ها برگه ها را جهت انتقال به واحد بسته بندی روی کانوایرمشخص شده قرار می دهند بطوری که برگه ها در همان شرایط آنکارد شده باشد که مشخصات فنی تمامی قطعات استفاده شده در این مجموعه نیز در جدول مشخصات این کاتالوگ آورده شده است.

6• کانوایر انتقال

این کانوایر ها جهت انتقال بلوک های کاغذی آنکارد شده از ماشین شیت کن به ماشین بسته بندی می باشد که علاوه بر انتقال وظیفه ایجاد فاصله بین بلوک هایکاغذ نسبت به یکدیگر را بر عهده دارد تا در حین لفاف پیچی بعلت تراکم تداخلی صورت نگیرد. توضیحات در مورد قطعات پیش بینی شده برای این واحد در جدول مشخصات در این  کاتالوگ آمده است.

ماشین بسته بندی و شرح وظایف آن

در خط تولید کاغذ تحریر جهت بسته بندی کردن بلوک کاغذ های برش خورده که 500 برگ میباشند ماشینی تعبییه گردیده تا بتواند این کار را انجام دهد که این ماشین خود دارای بازوهایی در ورودی می باشد تا بتواند بلوک کاغذ ها را به داخل ماشین کشیده ومجموعه رول گیری که بتواند رول لفاف را گرفته باز کرده و روی کاغذ قراردهد تا لفاف پیچ ماشین ان را به روی کاغذ ها بپیچاند سپس در اینبسته ها را چسب زده وبچسباند و در خروجی بصورت بسته کامل لفاف پیچ شده با کاغذ گلاسه یا از نوع او پی پی تحویل نماید.

سرعت این ماشین 1400 بسته در ساعت می باشد که از طریق مانیتور قابل تنظیم می باشد و مشخصات فنی قطعات مورد استفاده از قبیل بلبرینگ ها-یاتاقان ها- موتور گیر بکس –سنسورها- پی ال سی- درایو –جک و شیرهای پنوماتیکی- مجموع کنترل کننده سرعت باز شوندگی لفاف- لوازم برقی قدرت- ترموستات و غیره همگی درج گردیده اند.

رول گیر لفاف

مجموعه رولگیر لفاف که دارای سه نظامی های رولگیر – کشنده (بازکننده رول) و برش دهنده لفاف واحدهایی هستند که مقدار لفاف مورد نیاز جهت بسته بندی بلوک کاغذها را تشخیص داده از رول باز کرده و برای پیچاندن بر روی بلوک کاغذ اماده میکند. که مشخصه فنی قطعات در جدول مشخصات این کاتالوگ آمده است.

ابعاد ماشین

Dimensions

(ارتفاع *عرض* طول)

(M)

سرعت ماشین

OUTPUT

(P/H)

برق مصرفی
POWER CONSUMPTION
(3-380 v)

تعداد رول

number of rolling

2.5*12.6*2.3

300 بسته در ساعت

11KW

عرض 85

تک رول

2.5*17.6*2.3

500 بسته در ساعت

18KW

عرض 85

دورول

2.5*12.6*2.3

800 بسته در ساعت

18KW

عرض 85

چهاررول

2.5*17.6*2.3

600 بسته در ساعت

18KW

عرض 106

دو رول

2.5*17.6*2.3

1000 بسته درساعت

18KW

عرض 106

چهاررول

2.5*6.3*2.3

1000بسته در ساعت

4KW

عرض 106

چهاررول

پروژه های مرتبط